Profilaktika

GRIPO SEZONAS!

Pagal Europos kardiologų draugiją (ESC) rekomenduojama kasmet skiepytis nuo gripo pacientams, sergantiems širdies kraujagyslių ligomis (ŠKL).

Šiuo sezonu ŠKL sergantys pacientai ypač turėtų atkreipti dėmesį į savo imunoprofilaktiką, kurią galime atnaujinti ar suteikti mūsų kardiologijos klinikoje.

Skatiname pacientus nuolatos domėtis savo sveikatos būkle, sveikos gyvensenos principais ir ligų profilaktikos priemonėmis.

Dėl spartaus gyvenimo tempo bei darbų gausos, užmirštama rūpintis savimi ir tai, jog yra sveikatos sutrikimų, labai dažnai pastebima tik tada, kai liga jau būna įsisenėjusi.

Nelaukite, kol užklups prasta savijauta - ateikite pasitikrinti sveikatą profilaktiniais tyrimais. Rekomenduojame tai atlikti bent kartą per metus.


SKIEPAI


"Mano apsauga - skiepai"

Algirdas VALIULIS, viešosios įstaigos "Testas" vadovas.

Mano apsauga - skiepai. Yra mandruolių, kurie sako, kam čia skiepytis, bet jie mandruoliai todėl, kad aplink daug vakcinuotų, ir infekcija, ėmusi plisti, kažkur sustoja. Dar sportuoju, grūdinuosi. Kai susloguoju ar suskausta gerklę - pačiulpiu atšaldančių ledinukų, ir viskas. Jokių receptų neturiu. Nuolat vartoju organizmą stiprinančius vitaminus, mineralus, jie man padeda. Nors daugelis kolegų į juos žiūri skeptiškai.

 

Kasmet skiepijame sezonine gripo vakcina. Kadangi tuo užsiimame jau daug metų, esame atsirinkę ir savo pacientams siūlome tik geriausiai mūsų kokybės reikalavimus atitinkantį gamintoją pasaulyje: Vaxigrip (Sanofi Pasteur, Prancūzija). Šios vakcinos yra gerai toleruojamos ir efektyvios visose amžiaus grupėse.

Gripas ateina ir praeina, tačiau tikrąją grėsmę sveikatai kelia sunkios komplikacijos. Jos priklauso nuo viruso štamo ir gali susiformuoti po 1,5-2 sav., kai žmogus jaučiasi pasveikęs. Galimos gripo pasekmės: plaučių uždegimas, sinusitas, vidurinės ausies uždegimas, sepsis, širdies raumens, smegenų uždegimas, meningitas, encefalitas, mirtis.

Susirgus gripu, patariame visą ligos laikotarpį gydytis namie ir neskubėti išeiti į darbą, siekiant nepabloginti savo sveikatos bei neapkrėsti ktių žmonių.

Pasiskiepijus nuo gripo, ligos nebūtinai išvengsime, tačiau tai padės apsisaugoti nuo gyvybei grėsmingų komplikacijų bei ilgo gulėjimo ligoninėje.


Pasaulio sveikatos organizacija ypatingai rekomenduoja tai padaryti:

  • nėščiosioms;
  • 65 metų ir vyresniems žmonėms;
  • bet kurio amžiaus sergantiesiems lėtinėmis ligomis (vėžiu, širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, inkstų ir kt.);
  • globos ir slaugos įstaigų gyventojams;
  • medicinos darbuotojams.

P.S. Didesnėms komandoms taikome nuolaidas! Jei esate įmonės vadovas - rūpinatės savo darbuotojais, Jums svarbus nenutrūkstamas darbo procesas. Galime pasirūpinti darbuotojų skiepijimu Jums patogiu laiku, patogioje vietoje.